До слова запрошуємо. Частина ІІ

Продовжуємо тему успішних виступів. Насправді, залишилось лише одне питання, над яким не замислюється 98% ораторів.

Правило 4. З якого боку підійматись на сцену?

Чому це так важливо? Хіба не однаково, з якого боку зайти на сцену? Пам’ятайте, що успіх криється в деталях. Пояснюю, чому це так важливо. Існує поняття «лінії часу». Вона закладена в нас десь глибоко в підсвідомості. Ми всі рухаємось з минулого в майбутнє і ніколи навпаки. Ми пишемо зліва направо, так само часова дорога «минуле-майбутнє» йде зліва направо. А тому краще підніматись на сцену зліва, тоді слухачам ви здаватиметесь старим-добрим знайомим. Хіба, що маєте на меті справити враження космічного прибульця,  тоді можна і з майбутнього з’явитися, тобто з правого боку.

Для скептиків, які досі сумніваються, що це діє, розкажу історію з життя. Свого часу ми винаймали хороший зал для занять у Львові. Це було ще до того, як я дізналась про концепцію «лінії часу». Проводячи тренінги, я завжди підсвідомо піднімалась зліва і все було гаразд. Та одного разу я знімала виступи учасників. Крім безпосередньої зйомки, мені доводилось виходити на сцену і коментувати кожен виступ. Виходити треба було по правій діагоналі і щоразу, піднімаючись на сцену, я відчувала дискомфорт.

Більше того, в акторському мистецтві лінія часу також активно використовується, адже кожен персонаж рухається з її урахуванням.

До слова запрошуємо...

А ще розповім про історію краху однієї відомої європейської компанії. Здавалось би, нічого особливого, вона просувала новий безалкогольний напій в одній зі східних країн. На одному з білбордів був зображений спраглий чоловік з пляшкою нової газировки, а на наступному – він вже задоволений життям. Наче все правильно і логічно, але кампанія провалилась. Чому? Не врахували один непомітний, але надважливий нюанс – в тій країні люди читали справа наліво.

Що робити, якщо піднятись зліва немає можливості. Просто пройдіть трошки глибше по сцені, а потім поверніться до центру за лінією часу.

Зверніть увагу, що в момент, коли ви стоїте на сцені обличчям до людей, ваша лінія часу трансформується, направляючись в бік аудиторії. Це схоже на те, як гід-екскурсовод в автобусі розповідає туристам про пам’ятку архітектури і, вказуючи лівою рукою у вікно, говорить «подивіться праворуч». Ми, промовці, працюємо для людей, а тому зважаємо на їх сприйняття.

Залишити заявку