До слова запрошуємо. Частина І

Коли ми дивимось театральну виставу, ми рідко замислюємось, що гра акторів відточена до деталей, що відтренований кожен крок, кожен уклін глядачу. З виступами так само. Блискуче виступити – це лише половина справи.

Правила ідеального виступу

Правило 1. Будьте алертним.

Це означає, що ви повинні бути готовим до активних дій і несподіваних поворотів подій, бути уважним та зібраним в будь-яку секунду виступу. Алертну людину неможливо заскочити зненацька. Вона не відволікається на помилки, не витрачає часу на непотрібні переживання.

Якщо відкинути пафосність, то алертність – це вміння стати на місце слухача і зрозуміти, як створити комфорт для вас обох. Ви повинні бути готовим відчути аудиторію і почати виступати у будь-яку секунду та на будь-яку тему.

Правило 2. Виступ починається задовго до першого слова

Ваш виступ почнеться ще до того, як ви візьмете слово, ще до того, як підніметесь на сцену. Він у дрібницях, які недосвідчені оратори часто ігнорують.

А справа в тому, що за вами починають спостерігати ще до того, як ви піднялись на сцену. Натомість, прямуючи до сцени, чоловіки-промовці защіпають ґудзики на піджаку, а іноді і на штанах, відтягують комірець чи поправляють краватку, ще гірше, коли причісуються та прокашлююся на ходу. Жінки не набагато кращі в цьому питанні: поправляють зачіску, обсмикують, підтягують, пригладжують і поправляють все на світі.

Залиште в спокої свій одяг, він мало кого цікавить. Виходьте одразу готовими, а одяг вляжеться сам.

Правило 3. Правильний вихід

Перше, що вам потрібно зробити – спокійно дійти до місця свого виступу, зафіксуватися, витримати необхідну паузу, яка дасть вам можливість оглянути аудиторію, встановити початковий зоровий контакт і, лише дочекавшись тиші, почати.

Обов’язково дочекайтесь поки шум в залі стихне. Обведіть поглядом усіх присутніх. Хтось зауважить вас швидше і призве до порядку сусідів. Якщо гамір триває, то можна спокійно чи напівжартома поцікавитись: «Чи можемо починати?».

Якщо випаде можливість обирати, де саме виступати: за столом чи за трибуною, раджу відкритий простір і положення в центрі. Ідеально було б, якби ви виступали з якогось мінімального підвищення. На своїх тренінгах я не раз переконувалась в тому, що голос, який долинає згори, люди сприймають більш серйозно, він здається більш владним. Хтозна, може це пов’язано з нашим дитинством, а може має якісь духовні аспекти, але це діє.

І остання на сьогодні порада: тримайте всі дрібні речі подалі від рук.)

Ця тема доволі насичена, тому я вирішила розділити її на 2 частини. Продовження читайте тут.

Залишити заявку