Підготовка до презентації. З чого почати?

Підготовка

В будь-якій справі важливий початок. Скажімо, ви ж не почнете пекти пироги, не замісивши тіста? Така ж ситуація з промовами та презентаціями, щоб вдало виступити, потрібно правильно почати. Отже, з чого ви почнете готувати свою презентацію? Зі збору інформації, побудови плану майбутнього виступу… Все це, безсумнівно, важливо, але це не початок вашої роботи…

По той бік барикад або виступ очима слухача

Щоб ваш виступ дійсно мав успіх, вам, передусім, необхідно зрозуміти свого майбутнього слухача, стати з ним на один щабель, «влізти в його шкуру» і спробувати донести до нього інформацію його ж мовою.  Ви погодитесь зі мною, якщо я скажу, що читати лекцію досвідченим лікарям, студентам-медикам і вагітним жінкам – це абсолютно різні речі? В кожному з цих випадків вам доведеться підлаштовуватись під аудиторію. В першому – ви можете сипати медичними термінами, в другому – багато чого пояснювати і слідкувати за тим, чи розуміє вас аудиторія, а в третьому – доведеться буквально «розжовувати» інформацію, викладаючи її максимально простою мовою.

То на що ж звернути увагу, вивчаючи майбутню аудиторію слухачів? Факторів насправді багато: вік, статева, національна та релігійна приналежності, статус і рівень доходу, професії та посади, особистісні уподобання, політичні погляди, рівень обізнаності в заявленій темі, відкритість аудиторії до свіжих думок та ідей, кількість присутніх на презентації, бажаний стиль спілкування. Кожна дрібниця має значення. І детальніше ми розбираємо це в наших навчальних програмах.

Заради чого ви це робите?

Перш ніж починати роботу над майбутньою промовою, задайте собі одне просте питання: «Навіщо ви це робите?», «Яка мета вашого виступу?». Ви хочете, щоб по закінченню люди відвідали ваш сайт чи купили книжку або ж задумались над проблемами глобального потепління у світі?

Сформулювали свою мету? А тепер не забудьте донести її до слухачів. Спонукайте їх до дії: розказуйте, яким чином зареєструватися, кому віддати гроші, коли натиснути на червону кнопку, яку саме смс-ку необхідно надіслати на номер 112233 і т.д. Людям потрібно це говорити, вони не екстрасенси і не можуть прочитати ваші думки, хай якими б очевидними вони для вас не здавалися. Не спонукати людей до дії, це ніби дати їм валізу повну коштовностей і забрати ключ. Можливо, під час вашого виступу слухачі дізнаються величезну кількість корисної інформації, але вони не знатимуть, що з нею робити.

Підготовка до презентації

Гарна і доречна обгортка

Публічний виступ – це якраз той випадок, коли перше враження має вирішальне значення. Якщо ви прийдете в зал битком набитий людьми в дорогих ділових костюмах одягнутий в пляжні шорти і футболку, навряд чи вас сприймуть серйозно, хай би якою ґрунтовною була ваша доповідь. Варто враховувати очікування аудиторії стосовно вас самих, тематики і змісту вашого виступу, інакше половину аудиторії ви втратите, ще не почавши говорити.

Важливим також є місце і час проведення. На успішність виступу може вплинути навіть така дрібниця, як розташування меблів, розташування мікрофону і проектора. Хороший лектор враховує навіть час доби: вечірні виступи вимагають більших емоцій, а ранкові – логіки. 

Що робити з незгодними?

Будьте готові, що завжди знайдуться незгодні з вашою думкою слухачі, навіть, якщо ви розповідаєте про щось безневинне, наприклад, дитяче харчування. Постарайтесь пропрацювати всі можливі заперечення і негативні стереотипи. У такому випадку ви зможете дати спокійну, аргументовану відповідь на будь-який негативний коментар, що автоматично підніме ваш авторитет в очах аудиторії.

Це, мабуть, і все, що ми хотіли сьогодні сказати. Користуйтесь цими простими правилами під час підготовки промови чи презентації і ви завжди будете на висоті.

Якщо стаття була цікавою для Вас, то запрошуємо на курс "Ораторська майстерність" та тренінг "Результативні переговори".

Залишити заявку