Впевненими ораторами не народжуються, ними стають

Ораторами не народжуються

Популярний вислів говорить: «Геніальність – це 99% праці і 1% таланту». Якщо подивитись через призму історії, то можна знайти багато відомих промовців. Всі вони виступали по-різному. Хтось занадто хаотично жестикулював, чи не дивився на свою аудиторію або ж мав проблеми з дикцією та вимовою, але всі вони досягли великого успіху, адже працювали над собою і розвивали свої сильні сторони.  Далі наведено кілька простих порад для ораторів-початківців, дотримуйтесь їх і у вас все вийде.

1. Зоровий контакт

Якою цікавою не була б підлога під вашими ногами, чи кафедра, чи аркуш  паперу з детально прописаним текстом, дивіться в аудиторію. Слухачу важливо знати, що він цікавий вам. Створюйте ілюзію діалогу, а не безкінечний, безперервний монолог, інакше ви втратите свого слухача.

2. Визначте основну думку і дотримуйтеся її

У кожного в університеті був викладач, який починав лекцію з заявленої теми, а закінчував обговоренням останньої серії «Санта-Барбари». Не уподібнюйтесь такому викладачу. Якщо ви будете «плавати в темі», перестрибувати з одного на інше, аудиторія дуже швидко занудьгує і перестане вас слухати.

3. Говоріть чітко і зрозуміло

Не бубніть собі під ніс. Нікому нецікаво розбирати, що ви там говорите. Говоріть чітко і ясно, в потрібних місцях підкріплюйте важливі місця жестами. Але не перестарайтесь, інакше станете схожими на вітряний млин з Дона Кіхота. Просто час від часу жестикулюйте.

4. Відштовхуйтесь від потреб аудиторії

Налаштовуйте свою промову до аудиторії. Технічні спеціалісти чи спеціалісти вузького профілю оцінять ваше використання спеціальних термінів і професійного сленгу. Однак, якщо слухачі не розуміють про що ви говорите, краще більше часу приділити деталям та поясненням.

5. Не будьте монотонними

Найгірший оратор – нудний оратор. Не будьте занудою! У слухачів нюх на таких лекторів. Вони розкусять вас за перші 5 хвилин і втратять будь-який інтерес до того, що ви кажете. Щоб утримати увагу, міняйте тембр голосу звучність, використовуйте жести, час від часу взаємодійте з аудиторією: ставте питання і слухайте, що запитують у вас. Перед підготовкою промови послухайте виступи відомих ораторів.

6. Не будьте зверхніми

Коли промовець ставить себе на голову вище від слухачів – це відчувається одразу. Як правило, аудиторія сприймає таке ставлення вороже. Не краще буде, якщо ви почнете спілкуватися зі слухачами, наче з малими дітьми, надто детально все пояснюючи. Ставтесь до них, як до рівних собі і тоді все вдасться.

7. Будьте цікаві

Якщо у вас довга промова, структуруйте її, слідкуйте, щоб один підрозділ плавно і логічно переходив у інший. Якщо ви збираєтеся охопити велику кількість інформації, ви повинні заздалегідь оголосити план промови, а потім узагальнити сказане у висновку.

Не забудьте подякувати аудиторії в кінці виступу.

Оратрська майстерність

Залишити заявку